Magnetronic MF-2_aplikatory01
EIE_9893
EIE_9888 copy
DSC_4658
8150
8150_3
IMG_8154

Magnetronic MF-2

Array
Cena3900,00 zł
Cena / kg:
Pulsujące pole magnetyczne - aparat przenośny
Cena3900,00 zł
Cena / kg:

Magnetronic MF-2

Przenośny aparat do dwukanałowej magnetoterapii. NOWOŚĆ!

Z przyjemnością informujemy, że do naszej oferty dołączył nowy, dwukanałowy aparat do wykonywania zabiegów magnetoterapii. Ergonomiczna konstrukcja pozwala na użytkowanie jako aparatu przenośnego, np. przy wizytach w domu pacjenta. Dostępne są opcjonalnie trzy aplikatory - elastyczny, podwójny dysk na statywie oraz szpulowy. Polecamy wykorzystanie naszej torby transportowej, dzięki której nie tylko wygodnie można zapakować aparat z akcesoriami, ale też przenieść inne potrzebne do zabiegów przedmioty.

Aparat Magnetronic MF-2 jest ulepszoną wersją aparatu MF-8. Został rozbudowany o dodatkowy kanał zabiegowy oraz zyskał nowy, kolorowy (4,3") ekran graficzny z panelem dotykowym. Opracowano dla niego oryginalne aplikatory znajdujące zastosowanie w terapii okolic głowy i małych powierzchni ciała, jednocześnie zachowując kształty modulacji i parametry analogiczne jak w większych aparatach. Jego niewątpliwą zaletą jest niska cena - w porównaniu do aparatów z  dużymi aplikatorami szpulowymi jest kilka razy tańszy.

Charakterystyka aparatu

  • może być wykorzystany jako aparat przenośny
  • dwa kanały zabiegowe
  • kolorowy (4,3") ekran graficzny z panelem dotykowym
  • zestaw lekkich aplikatorów do wyboru
  • specjalizowane aplikatory do terapii okolic głowy, małych powierzchni ciała i kończyn
  • płynna regulacja aplikatora AST-2 względem okolic głowy
  • możliwość wykorzystania cewek aplikatora AST-2 po odłączeniu od statywu
  • bardzo korzystna cena w stosunku do większych aparatów

 Zastosowanie aplikatora AST–2 umożliwia płynną regulację jego ustawienia względem okolicy głowy – poszerza zakres działania w schorzeniach takich jak: chroniczne zapalenie zatok obocznych nosa, zapalenie zatoki szczękowej prawej i lewej oraz zatoki czołowej, chroniczne zapalenie migdałów, bóle migrenowe, nerwobóle nerwu trójdzielnego.

Aplikator AST–2 umożliwia penetrację zmiennym polem magnetycznym małych powierzchni ciała np. śródstawowo obejmując stawy międzypaliczkowe, śródręcza, nadgarstkowe, łokciowe, skokowe górne i dolne (choroby zwyrodnieniowe stawów).

Aplikator APE–1 dzięki jego elastycznej konstrukcji wywołuje pozytywne działanie miejscowe w stłuczeniach, zwichnięciach, skręceniach – obrażeniach miękkich struktur okołostawowych. Dodatnie wyniki leczenia uzyskuje się w schorzeniach o charakterze zwyrodnieniowym, bólach przewlekłych, zmianach stawowych kręgosłupa, krzyżowo–biodrowych, kolanowych, w stawie ramiennym. Aplikator APE–1 pozwala również na stosowanie w tzw. punktach bólowych.

Aplikator szpulowy AS-204 pozwala na wygodne wykonywanie zabiegów na kończynach, będąc jednocześnie znacznie lżejszym niż jego podobne odpowiedniki. Rozmiar wewnętrzny 200mm - do zabiegów kończyn. Jeżeli aparat jest wykorzystywany stacjonarnie, dla wygody sugerujemy używanie razem z mobilnym stolikiem S-200N.

Dane techniczne
Kształty zmian pola magnetycznego: sinusoida, prostokąt, trójkąt - unipolarne, bipolarne.
MX1 – kolejna zmiana kształtów modulacji, przy stałej częstotliwości.
MX2 – kolejna zmiana kształtów modulacji, z jednoczesną zmianą częstotliwości.
Częstotliwość zmian pola magnetycznego 2 – 150 Hz
Zmiana indukcyjności pola magnetycznego 0 – 8 mT
Czas impuls/przerwa 0.5 – 8 s
Zasilanie 230 V / 50 Hz / 70 VA
Masa aparatu 3 kg

Wyposażenie opcjonalne:

Aplikator statywowy AST-2, płaski aplikator elastyczny APE-1, aplikatory płaskie AP-1, AP-2, aplikator szpulowy AS-204.